Youtube

Youtube Para Kazanma Yolları *2021

Youtube para kazanma, işlemi yapmak istiyoranız bu makalemiz tam size göre buradan ayrılmayın, 2020 yılı itibari ile başlıyan salgın ile beraber insanlar evlerinden çalışmaya başladılar ve internet üzerindeki işler fiziksel işlere göre %200 arttı google üzerinde en çok aranan kelimelerden birisi youtube para nasıl kazanılır oldu, youtube üzerinden para kazanmak için youtubenin sizden istediği kriterler bulunuyor 1.000 abone sayısı ve 4.000 saat izlenme sayısına sahip olduğunuz zaman youtube para kazanma işlemine başlamak için youtubeye başvuruda bulunuyorsunuz, youtube tarafından kabul görür ise onay aldığınızdan itibaren yüklediğiniz videolar üzerinden para kazanabiliyorsunuz.

Youtube Para Kazanma

Youtube para kazanma işlemini ülkemiz’de bir çok kişi yapıyor ünlü youtuberler en çok kazanan isimler arasında genç kesim tamamen bu işe odaklanmış durumda, her daldan kanallar mevcut bazı kişiler oynadıkları oyunları videoya çekerek yüklüyor bazıları ise günlük vlog çekerek yüklüyorlar, araba incelemesi tarzında video çekip yükleyen kanallar bile mevcut. Youtube platformunda video çeken kişiler hem bizleri eğlendiriyorlar hemde boş vakitlermizi bilgilenmemiz için kullanmamızı sağlıyorlar aynı zamanda kanal sahipleride para kazanıyorlar sizde youtube üzerinden para kazanmaya başlamak istiyorsanız çok geç değil bugün bir adım atabilirsiniz.

Youtube Para Kazanma Şartları

Youtube üzerinden para kazanmak için yerine getirmeniz gereken şartlar şu şekilde;

  • Son 12 Ay içerisinde 4.000 saat izlenmeye sahip olmak.
  • En az 1.000 abone sahibi olmak.
  • Politikaların hepsine uymak.
  • Adsense hesabı açarak kanalınıza bağlamak.

Bütün hepsi karşıladıktan sonra youtube üzerinden para kazanmak için başvuruya hazırsınız demektir, youtube iş ortağı programına başvurunuzu yaparak youtube tarafından kanalınızın incelenmesini ve onay almasını beklemelisiniz.

Youtube Para Kazanma Yolları *2021

Youtube Para Nasıl Kazanılır ?

Youtube para nasıl kazanılır, dediğinizi duyar gibiyim merak etmeyin adım adım hepsini anlatıcağım. Youtube para kazanma işlemine başlamak için öncelikle bir youtube kanalı oluşturun, oluşturduğunuz kanal üzerinde kanal resmi kanal açıklaması tarzında yerleri güzel şekilde doldurun. Ardından bir video yükleyin ama yüklediğiniz videolar başka kanala ait olmaması gerekiyor kendi imkanlarınız ile çektiğiniz özgün videolar olması gerek bu en önemli kısım aklınızdan çıkarmayın. Ardından isterseniz bazı internet siteleri üzerinden satın alarak yada karşılıklı olarak yardımlaşarak kanalınızın büyümesini sağlayın düzenli olarak video yükleyen kanalları youtube sever ve önerilen videolar arasına çıkarabilir bu yüzden mutlaka düzenli olarak video yükleyin tüm bunları yaptıktan sonra kanalızın izlenme saatini ve abone sayısını takip edin youtube studio üzerinden takip edebilirsiniz. Para kazanmanızın açılması için 1.000 abone ve 4.000 saat izlenme süresini doldurduktan sonra para kazanma başvurusunu tamamlıyabilirsiniz.

Youtube Ne Kadar Kazandırıyor?

Youtube kazanç hesaplama işlemi biraz karışık çünkü videonuzda gösterilen reklama göre youtube size ödeme yapıyor, reklam verenin bütçesinin bir kısmını size ödediği için sabit bir gelir bulunmamakta, ortalama olarak söylemek gerekirse 1.000 video izlenmesi size 0.6-2.0 dolar arasında kazandırıcaktır. Ortalamalar değişkendir bazı kanallar 1.000 izlenme için 2 dolar alıyorken bazı kanallar ise 1.000 izlenme için 0.6 dolar kazanıyor bu tamamen kanalınızın kalitesine göre değişmekte.

Youtube Geliri Artırma

Youtube para kazanma şartlarını yerine getirdikten sonra kanalınızın para kazanması açılacaktır. Youtube kanallara iki kritere göre ödemeler yapar. 1. si izlenme sayısına göre, 2. si reklam tıklama sayısına göre bu değerler sabit değildir. Bu değerler videonuzun izlenme süresi, içeriğinizin kalitesi, kanalınızın konsepti ve videonuzun içeriği ile alakalıdır. Youtube’da en çok kazandıran kategorilerden biri olan eğitim kategorisini inceleyelim. Bu kategoride reklam veren sayısı çok olduğundan ve bu kategoride içerik üreten kişi sayısı az olduğundan bu da reklam gelirlerine olumlu yansıyor. Örnek vermek gerekirse “Alan adı satın almak” üzerine çekeceğiniz videoda birçok alan adı firmasının reklamı dönecektir. Dönen bu reklamlar, sizin videonuzu izleyen kişileri o şirketler için potansiyel müşteri konumuna getirecektir. Eğitim kategorisinde ortalama bir şekilde 1000 izlenme başına 12 TL ödeme almaktasınız. Potansiyel müşterileri kendiniz içinde kullanabilirsiniz. Kendi ürünlerinizi veya tanıtımını yaptığınız ürünleri abonelerine duyurabilir. Onların satın almasını sağlayabilirsiniz bu koşulda da youtube kanalınız dolaylı yoldan para kazanmış olacaktır. Youtube’dan para kazanıldığında her ülkenin vergi sistemine göre gelirin vergilendirilmesi gerektiğini belirtmek isteriz. Youtube’nin para kazanmak için yayınladığı metine buradan göz atabilirsiniz.

Tiktok üzerinden nasıl para kazanabiliceğinizi anlattığımız makalemize Tiktok Para Kazanma (Kesin Kazanç) tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu