Teknoloji

Xiaomi Redmi Note 9 Kasma Sorunu Çözümü

Büyük bir hevesle aldığınız, xiaomi cihazınız kasma problemi yaşatıyor ise bunun çözümü için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Xiaomi Redmi Note 9 Kasma Sorunu çözümü en detaylı şekilde anlatıyoruz.

Xiaomi adını artık duymayan neredeyse kalmadı, ancak bazı modellerinde kasma,donma gibi sorunlar çıkabiliyor, sadece bu marka için geçerli değil bu şikayetler çoğu markanın bazı modellerinde donma ve kasma gibi problemler ortaya çıkabiliyor, Xiaomi Redmi Note 9 Pubg Kasma Sorunu ile karşılaştıysanız ve cihazınız orjinal ise sitemizden ayrılmayın çünkü çözümüne geçiyoruz.

Xiaomi Redmi Note 9 Kasma Sorunu Çözümü

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Pubg Kasma Sorunu en çok karşılaşılan problem olduğu için internet üzerinde en çok aranan şikayet oluyor, kasma ve donma sorununu ortaya çıkaran durum ise yazılım ile alakalı endişlenmenize gerek yok, çözümü oldukça basit ve güvenilir.

Xiaomi Redmi Note 9 Kasma Sorunu Çözümü

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Kasma Sorunu

 • Telefonunuzun ayarlar bölümünü açın ve sonrasında;
 • Ayar bölümünden, telefon hakkında kısmına basın MIUI yazan kısıma 7 kez basın.
 • Sonrasında ise tekrar ayarlar bölümüne gelin ve ek ayarlar kısmına girin, Geliştirici seçenekleri yazan kısıma tıklayın.
 • Bu kısımdan HW Overlays yazan bölüm açık ise kapatınız . Zaten kapalı konumda ise o kısıma dokunmayın.

Eğer bunları yapmanıza rağmen Xiaomi Redmi Note 9 Kasma Sorunu devam ediyor ise;

 • Telefonunuza bir antivirüs programı yükleyin, telefonunuzda virüs var mı yok mu kontrol edin. Eğer virüs var ise xiaomi redmi note 9 kasma sorunu çözümü için virüsü silin.
 • Telefon hızlandırıcı program ile beraber kullanıyorsanız bu programı silin bu tarz uygulamalar xiomi redmi note 9 pro kasma sorunu ile baş başa bırakabilir çünkü sık sık telefonunuzu denetlediği için performans kaybı yaşatabilir.
 • Arka planda çalıştırdığınız sekmeler var ise bunları mutlaka kapatın.
 • Telefonunuzda gereksiz uygulamalar bulunuyor ise bunları silin hafıza tükettiği için telefonunuzun performansını düşürücektir.
 • Ayarlar kısmına girin, depolama kısmından ön belleği temizle diyerek gereksiz uygulamaları telefonunuz üzerinden silebilirsiniz.
 • Android sürümünüz eski ve yenisi geldiyse bu güncellemeyi hemen yapmayın, mümkün ise sizden önce bu sürüme yükseltip deneyen kişilerden bilgi alın.
 • Telefonunuzda bulunan orjinal temayı değilde farklı bir tema yada launcher uygulama kullanıyorsanız bunları telefonunuzdan silin.
 • Bütün gün boyunca telefonu şarjda tutuyorsanız ve şarja taktıktan sonra şarj olurken oyun oynuyorsanız bu telefonunuzun gücünü düşürebilir ve yıpratabilir.

Tüm bunları yapmanıza rağmen henüz xiaomi redmi note 9 kasma sorunu devam ediyor ise telefonunuzu maalesef fabrika ayarlarına sıfırlamalısınız, bu aşamaya kadar gelip ve fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini yaptıysanız ve xiaomi redmi note 9 pubg kasma sorunu devam ediyor ise garanti kapmasında aldığınız yerden garantiye göndermeniz gerekiyor kesin ve net sonuç bu şekilde olucaktır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu