İnstagram

Instagram Takipçi Arttırma Yolları

İnstagram Takipçi Arttırma Yolları

İnstagram uygulaması Dünya genelinde çok kullanılan bir sosyal medya haline geldi. Son zamanlarda pek çok kişinin ilgisinde olan instagram, ayrıyeten bazı kişilerin para kazanmasına bile olanak sağlıyor. İnstagram’a ticaret yapan, kendisini sosyal medya üzerinden geliştirip bunu bir iş olarak bile görenler oluyor.  İnstagram sayesinde fenomen olan, bütün hayatını instagram üzerine kuranlar bile var. Öyle ki bunları yapabilmek için bir instagram ’da geniş kitlelere ulaşmak yani çok takipçi sayısına ulaşmak gerekiyor, fazla sayıda takipçi hatta çok sayıda etkileşime ihtiyaç duyuluyor. Peki instagram takipçi arttırma yolları nasıl oluyor bir göz atalım. Genellikle instagram takipçi arttırma ücretsiz şekilde yapılabiliyor.

İnstagram Etkileşim Saatleri

İnstagram etkileşim saatleri düzenli şekilde gönderi paylaşımı yapan kişilerin mutlaka dikkat etmesi gereken bir kısımdır, bu saatleri doğru şekilde ve düzgün kullanırsanız instagram etkileşim arttırma işini en doğru ve en kaliteli şekilde yapabilirsiniz. peki nedir bu instagram etkileşim saatleri; sabah saat 08:00-10:00 akşam saatlerinde ise 19:00-22:00 şeklinde paylaşım yaparsanız etkileşiminizin arttığını görüceksiniz, tabi ki sadece bu saatlerde paylaşım yaparak etkileşim toplayamazsınız hastag kullanımı gibi bahsettiğimiz durumlarıda yapmanız gerekicek ilk başlarda belirli takipçi sayısına ulaşana kadar.

2.HASTAG KULLANIMI

İster kişisel hesabınız olsun isterseniz de markanızın bir sosyal medya hesabı olsun instagram etkileşim arttırma yollarının en kolay yöntemi hastag kullanımı olacaktır. Ancak bunu yaparken hastag kullanımı doğru bir biçimde yapmalısınız ki takipçi gelsin doğru hastagleri bulmak için instagram hastag bulma işlemini yapan siteler aracılığı ile yapabilirsiniz.

 2.1 Peki bu doğru kullanma nedir?

Hastag kullanımı sizi takip etmeyen kullanıcıların sizin gönderinizi keşfet yolu ile görmesini sağlayacaktır ayrıca etiketi takip eden kişilerin ana sayfasına düşme şansı yakalıyabilirsiniz kimin hangi hastagi takip ettiğini görmek isterseniz o kişinin profiline girin ve takip ettiklerine basın en üstte etiket takip ediyor ise gözükücektir takip ettiği hastagin ismi. İnstagram her gönderinin altına sadece 30 hastag kullanma hakkı veriyor ki bu hastagler popüler olmalı çünkü popüler olmayan bir hastag’e kimse tıklamaz merak uyandırmaz siz de gönderiniz için hastag atarken çoğunlukla popüler hastagler atmanız gerekmektedir. Instagram hastag hilesi diye aratanlar çok oluyor ama maalesef böyle birşey yok ve mümkün değildir.

DÜZENLİ PAYLAŞIM

İnstagram düzenli profil, instagram hesabınızın takipçisini arttırmak istiyorsanız biraz istikrar ve sabır göstererek düzenli bir profile sahip olmalısınız. Belli aralıkta ve belli günün saatlerinde gönderi paylaşmalısınız gerekmektedir. Örnek verecek olursak insanlar çalışırken ya da bir iş ile uğraşırken pek instagram’a girmeye vakit bulamaz böyle olunca da gönderinizin etkileşimi çok olmaz ama insanlar müsait olduğu vakitler de mesela akşam vakitleri genel olarak instagram kullanıcıları sosyal medyayı etkin şekilde kullanabilir bundan dolayı günün belli saatleri de takipçi ve etkileşim için önemlidir bunun adına instagram etkileşim saatleri adı veriliyor.

STORY KULLANIMI

İnstagram story sosyal medyanın en önemli ve güzel konusudur. İnstagram’a story atarken salaş bir story değil de insanlar için merak uyandıran ya da insanların dikkatini çekebilecek şekilde story atılması takipçi için çok önemli bir konudur

GÖNDERİLERE YORUM YAPMA, SORU SORMAK, BEĞENMEK

Evet gelelim bu konumuza. Eğer bir gönderiye yorum yaparsanız ya da beğenirseniz sizin için iyi olacaktır. Çünkü yorum yapmak ya da beğenmek akılda kalan bişey haline gelecektir ve takipçi arttırma konusunda etkili bir yol olacaktır. Diğer kullanıcıların gönderisine konuyla alakalı ve düzgün bir yorum yapmanız belki de kaç kişi sizin profilinizi ziyaret edecek ve sizi takibe alacaktır

PROFİLİNİZİ GÜNCEL TUTMAK

Eğer profilinizi güncel tutarsanız instagram kullanıcıları sizin güncel olduğunu anlar ve takipten çıkmaz ve beğeni atmaya ve yorum yapmaya devam eder bu yüzden her zaman ve her zaman profiliniz güncel ve doğru bilgiler içermelidir.

Takipçi Satın Almak

Bir diğer takipçi arttırma yolu ise Instagram takipçi satın al işlemi yapmak, hızlı ve kolay şekilde bu yöntem ile takipçi sayınızı arttırabilirsiniz ama unutmayın ki hedef kitlenizi bulmak daha mantıklı bir yol olucaktır yinede takipçi satın alarak yükselmek isterseniz GkcMedya sitesinin güvenilir ve kaliteli paketlerinizi tercih edebilirsiniz Instagram takipçi satın al buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Reklam Vererek Takipçi Kazanmak

Instagram üzerinden reklam vermek artık mümkün hedef kitlenizi belirleyin, onların hoşuna gidebilicek bir içerik üretin ve bunu sponsorlu olarak reklam verin hedef kitleniz o içeriği beğenicek ve sizi takip etmeye başlıyacaktır bir miktar harcama yaparak nokta atışı ile hedef kitlenizi sayfanıza yada profilinize toplıyabilirsiniz.

Instagram üzerinden nasıl reklam veriliceğini bilmiyorsan Instagramdan Ne Satabilirim (En Karlı Ürünler) makalemize göz atarak öğrenebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu