İnstagram

Instagram Reels Videosu Keşfete Nasıl Düşürülür ?

Instagram reels videosu keşfete nasıl düşürülür bugün sizlere en doğru şekilde anlatacağım, makaleyi sonuna kadar okuduktan sonra artık Instagram üzerinde paylaştığınız reels videolarınız rahat şekilde keşfete düşecek ve sizlerde daha fazla etkileşim alabileceksiniz. Hadi gelin başlayalım.

Instagram Reels Keşfete Nasıl Düşülür ?

Instagram reels keşfete nasıl çıkabilirsiniz bu işin teknik ve taktikleri nedir hepsini şimdi sizlerle paylaşacağım.

Instagram’ın yeni özelliği olan reels çıktığı günden günümüze instagram uygulamasını kullanan milyonlarca üye tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bir çok ünlü de Instagram reels videolarını sık sık çekerek sosyal medya hesaplarında paylaşmaktadır.

Milyonlarca kişi tarafından ilgi gösterilen Instagram’ın yeni bölümü olan reels videoların paylaşıldığı kısım Instagram’ın gözüne çarptı ve keşfet bölümünde büyük bir alanı reels videolar için ayırdı.

Hiç kimse size bunlardan bahsetmemiş de olsa aslında Instagram’ın bir algoritması var algoritma ise şu şekilde çalışıyor; Instagram reels videolarınız aslında keşfete düşüyor, ama izleyen kişiler tarafından etkileşim almadığın zaman bir süre sonra Instagram videonuzu artık keşfette göstermemeye başlıyor.

O yüzden şimdi paylaştığınız videoların nasıl keşfetti etkileşim alabileceğinden bahsedeceğim eğer bunları düzgün şekilde uygularsanız bir süre sonra reels videolarında adınızı sık sık duyurabilirsiniz.

Instagram Reels Keşfete Düşme Hilesi

Instagram reels keşfete düşme hilesi diye bir şey yok ancak zaten Instagram’ın size verdiği şans adeta bir hile gibi. Instagram reels videolarını keşfete düşürme taktiklerini size birazdan anlatıyor olacağım.

Instagram Reels Videolarını Keşfete Düşürme Yolları;

  • Instagram reels videonuzun ilgi çekici bir şekilde montajlamak.
  • Instagram reels videonuzu izlenme ve yorum alarak etkileşim arttırmak. (isteğe bağlı)
  • Özgün ve kullanıcıların dikkatini çekebilecek bir video üretmeye çalışın.
  • Reels videolarınızı keşfete düşmesi için son zamanların popüler müziklerini kullanın.
  • Videolerinizin başlangıcına ilginç bir kapak ve videolarınızın devamında metinler oluşturun.
  • Videonun içeriği ile alakalı hastag kullanabilirsiniz.

Mümkün ise videonuzu paylaştığınız zaman arkadaşlarınız tarafından videonuza yorum yapılmasını rica edin. Kısaca Instagram reels keşfete düşme yöntemi aslında videonuzun diğer kullanıcılar tarafından aldığı etkileşime bağlı olarak gerçekleşmektedir.

Instagram Reels Videosu Keşfete Nasıl Düşürülür ?
instagram reels keşfete düşme

Instagram Reels Keşfete Çıkmanın Faydaları Nedir ?

Instagram reels videolarınızın keşfete çıkmasının size nasıl faydası olabilir bir de bu konudan bahsedelim.

Instagram reels videoların paylaşıldığı alan son zamanlarda Instagram uygulamasında en çok vakit geçirilen bölüm, durum böyle olunca tabii ki insanlar reels videolarının içinde bulunan reklamlarda daha çok etkileşim gösteriyorlar.

Instagram reels videoları kısa ve net videolar olduğu için insanlar tarafından çok fazla talep görmüştür, bu yüzden sizlerde Instagram liste videolarınızı keşfete düşmesini istiyorsanız kısa ve net olacak bir video oluşturmalısınız.

Ticari Hesaplar İçin Reels

Eğer ticari bir amaçla Instagram hesabı kullanıyorsanız Instagram reels videoları ile ürünlerinizi pazarlamanız çok etkili bir yöntem olacaktır. Reels kısmını düzgün olarak kullanan ve videolarını keşfete düşüren markalar yüksek satış miktarları elde etmektedir.

Markanızın Instagram hesabından ürünlerinizin videoyu izleyen kişilerin dikkatini çekecek bir şekilde reels videosu paylaşmanız satışlarınızı olumlu şekilde etkileyecektir.

Kişisel Hesaplar İçin Reels

Kişisel Instagram hesabinizi için ilgi çekici reels videoları çekerek keşfete düşebilirsiniz, bu sayede videolarınıız izleyen kullanıcılar sizi takip etmeye başlayacaktır ve buda sizin adınızın sık sık bahsediliceği anlamına gelmektedir.

Instagram uygulamasında popüler bir kişi olmak istiyorsanız, instagram reels keşfete düşme taktikleri sizin hedefinize ulaşmanızda çok yardımcı olucaktır.

Eğer instagram uygulaması üzerinden nasıl para kazanılır merak ediyorsanız mutlaka Instagram Para Kazanma Yolları makalemize göz atmayı unutmayın.

Merak ettiğiniz ve aklınıza takılan soruları yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. En kısa sürede sizlerin sorularını yanıtlıyor olacağız.

 

 

 

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Reels konusunda en açıklayıcı ve en detaylı teknikleri içeren bir makale olmuş. Teşekkür ederim vakit ayırıp böyle güzel bir makale hazırladığınız için.

  2. İyi ki bu siteye erkenden denk gelmişim. Yazılanları göz önünde bulundurarak ürünlerimin videosunu çektim gerçekten satışlarımda ciddi artış oldu iyi ki varsınız. 😊 artık takipteyim bu siteyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu