Teknoloji

Discord Ping Sorunu Çözümü (Kesin Yöntemler)

Discord ping sorunu yaşıyorsanız sizleri bu yazımız ile discord ping sorunundan kurtarıcağız, Türkiye’de oldukça popüler olan ve son zamanlarda kullanıcı sayısı artan discord uygulaması bir çok oyuncunun gözde uygulaması ama zaman zaman ping sorunu, sesli sohbet odalarına bağlanma sorunu yaşıyabiliyoruz bu her zaman bizim internet bağlantımız yüzünden değil discord sunucuları yüzündende olabiliyor.

Discord uygulaması sadece oyuncuların kullandığı bir uygulama değil, bilgisayar başında sık vakit geçiren kişilerde discord uygulamasını tercih ediyor o yüzden birazdan bahsediceğim yöntemler tüm işletim sistemleri için çözüm olucaktır. Hadi gelin discord ping sorunu çözümleri nedir? bir göz atalım.

Discord Bağlantı Sorunu

Discord bağlantı sorunu çözümü, arıyorsanız yapmanız gereken bazı işlemler var. Rtc bağlantısı başarısız gibi uyarılar alıyorsanız görev yöneticisini açın performans>wifi>kaynak izleyicisini aç bu şekilde internetinizi fazla harcıyan uygulamaları görebilrisiniz, bu uygulamaları sonlandırın ve discordu tekrar açın.

Discord Ping Sorunu Çözümü

  • İnternet hızınızı kontrol edin. (speedtest.net)
  • Türkiye’den bağlantı kuruyorsanız discord sunucu ülkesini avrupa seçin.
  • Görev yöneticisinden discord uygulamasını sonlandırıp tekrar açın.
  • Sorun devam ediyor ise modeminizi kapatıp açın.
  • Discordu bilgisayarınız’dan kaldırın ve yeniden kurun ama ilk 2 maddeyi öncesinde deneyin.
  • Görev yöneticisini açın ve ağ bölümüne tıklayın hangi uygulamanın çok fazla internet harcadığına bakın ve o uygulamayı sonlandırın.
  • Eğer bunlara rağmen sorun yaşamaya devam ediyorsanız internet bağlantınızın iyi olduğunu düşünüyorsanız discord sunucularında bir sorun yaşanıyor olabilir bir süre beklemelisiniz.

işaretli kısıma basarak discord sunucunuz ile bağlantı gücünüzü kontrol edebilirsiniz.

Discord Ping Sorunu Çözümü (Kesin Yöntemler)

 

İşaretli kısım’dan fazla internet harcayan uygulamarı görebilrisiniz.

Discord Ping Sorunu Çözümü (Kesin Yöntemler)

Bu makalemiz buraya kadardı eğer hala sorun yaşamaya devam ediyorsanız lütfen yorum kısmından bize iletiniz, en kısa sürede yardımcı olmaya çalışıcağım.

Bir çok oyuncunun kullandığı tiktok uygulamasında nasıl oyun kesitleri ile para kazanabilirsiniz merak ediyorsanız Tiktok Para Kazanma (Kesin Kazanç) makalemize mutlaka göz atın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu